czwartek, 22 stycznia 2015

La Boqueria - najlepszy bazar w Barcelonie

Już nie nadążam z wpisami z naszych wyjazdów. Albo brak czasu albo chęci. Chwila ciszy w domu pozwala mi jednak nadrobić te zaległości, choć troszkę. Dzisiejszy post jest z naszego kilkudniowego wypadu do Barcelony. Tak wiem, to było aż 4 miesiące temu. Nie wiem gdzie ten czas tak szybko zleciał. Już planujemy kolejne wycieczki a tu takie zaległości.
 
La Boqueria  - bazar w Barcelonie
 
 
Najbardziej znany targ w samym centrum Barcelony, przy tętniącym życiem deptaku. To miejsce koniecznie trzeba zobaczyć. Pachnie tam jedzeniem, razi po oczach kolorami i gwarem ludzi. Znajdziecie tam świeże owoce, warzywa ułożone równo jak pod linijkę, ryby i owoce morza, przyprawy. Poza tym można na miejscu zjeść przygotowane tam dania (organiczne, meksykańskie, itp.) oraz napić się super smacznych różnokolorowych, owocowych koktajli. Sami zobaczcie:
 

 
Bazar był pod nosem. Dosłownie, za rogiem naszego lokum. Każdego poranka, jeszcze przed naszymi wycieczkami wybieraliśmy się tam na śniadania. Kupowaliśmy kolorowy koktajl, który wypijaliśmy jeszcze przed wyjściem z targu. Do plecaka pakowaliśmy paczkę pokrojonych owoców (ananas, pitaya, kokos), worek z mieszanką orzechów i małe miejscowe słodkości. W ten sposób nie musieliśmy pędzić po jedzenie do sklepu czy zatrzymywać się w restauracji na obiad. Polecam Wam ten sposób i to miejsce.


2 komentarze:

Dziękuję bardzo za twój komentarz.

xoxo, Basia