piątek, 11 kwietnia 2014

DIY: notes na wyjątkowe chwile każdego dnia

 Czy w tym pośpiechu i zabieganiu potrafimy zauważać te nawet najmniejsze drobne przyjemności w ciągu dnia? I tak naprawdę się nimi cieszyć? Czy mamy na to czas?
 
U mnie czasem jest z tym czasem trudno. Ostatnio opowiadałam Wam w poprzednich wpisach o szczęściu tu i tu próbuję cieszyć się z tego każdego dnia, nawet gdy pogoda jest brzydka lub humor mam paskudny. Postanowiłam jednak, by te wspaniałe chwile pełne radości i uśmiechu gdzieś umieszczać, tak by nie przepadły i w tych gorszych dla mnie chwilach pokazywały, że naprawdę mam piękne życie i nie jest takie nudne. Wymyśliłam notes na cały miesiąc, w którym codziennie wypisuję co miłego, przyjemnego i godnego zapamiętania mi się przydarzyło. Na początku obawiałam się, że nie każdego dnia będę miała co napisać, ale jednak okazało się co innego. W następnym miesiącu zrobię dużo większy notes gdyż w tym mam zdecydowanie za mało miejsca. Myślę, że jest to świetny pomysł na to, by zatrzymać się na chwilkę chociażby pod koniec dnia i pomyśleć nad swoim życiem. Jest to również fajna zabawa! Spróbujecie?
 
 
Do wykonania takiego notesu potrzebujecie:
 
- białego papieru 
- kolorowego papieru na okładkę
- nożyczek
- dziurkacza
- długopisów, mazaków, flamastrów
- kolorowych taśm klejących, washi tape
- szary sznurek lub wstążka do związania kartek
 
 
 
1. Na początku robimy okładkę. Kolorowy papier przykleiłam do kartonu, aby  okładka była sztywniejsza. Do tego użyłam modnego i bardzo wesołego jaskrawego papieru w różowym kolorze.
 
2. Następnie wycięłam 4 kartki, na których będą wypisywane cudowne chwile. Złożyłam kartki przedziurkowałam.
 
3. Ozdobiłam okładkę animowaną chmurką z napisem Hello!
 
4. Na kartkach wypisałam kolejno daty kwietnia i delikatnie ozdobiłam kolorową taśmą.
 
5. Wszystko razem złożyłam i przewlekłam przez dziurki szary sznurek.
 Na ostatniej stronie notesu umieściłam napis "Podsumowanie miesiąca". Jest to miejsce, gdzie na zakończenie kwietnia wypiszę wnioski, co się działo oraz co mogę poprawić w kolejnych miesiącach.
 
Jest prawie połowa Kwietnia i chciałabym Was teraz zaprosić do zrobienia własnego notesu na kolejny miesiąc MAJ. Macie sporo czasu na przygotowanie i wykonanie takiego w domu. Mam nadzieję, że będzie to dla Was przyjemność i niezła zabawa :D
 

7 komentarzy:

 1. Świetny notes! Ja zabieram inspirację i po świętach zrobię własny,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuje Ewo :) rob koniecznie co miesiac nowy, albo od razu jeden na dluzej. Pochwal się jak ci wyszlo- koniecznie!

   Usuń
 2. Bardzo ciekawy pomysł, tylko szkoda że ze mnie taka manualna niezdara :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wierze w to! Jestem pewna, ze swietnie by ci wyszedl taki notes :)

   Usuń
 3. Świetny pomysł i piękny notes! :) Masz rację ludie a bardzo skupiają się na tym co złego i przykrego w trakcie dnia ich spotkało, a zapominają, że były też pozytywne gesty i chwile. Zamiast skupiać się na tym, że szef nie był adowolony z Twojej pracy, obiad za słony, a mąż obrażony skupiajmy się na tych drobiazgach, które nas uszczęśliwiają. To, że są małe nie oznaca, że nie są ważne :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za twój komentarz.

xoxo, Basia