sobota, 2 sierpnia 2014

Plany na sierpień

Sierpień. Nowy miesiąc już się zaczął. To jednak nie przeszkadza w stworzeniu nowej listy planów na ten czas. Jeśli pogoda i żadne przeziębienie nie przeszkodzą to myślę, że wszystkie punkty zostaną zrealizowane.
 
nowe plany na sierpień
 
 
Cele na sierpień:
 
1. Bieganie - przynajmniej kilka razy w tygodniu, po ćwiczeniach w domu.
 
2. Ćwiczenia - chciałabym trzymać się ćwiczeń 6 razy w tygodniu i jeden dzień przerwy. Chcę robić już sprawdzone zestawy ćwiczeń, które w połączeniu z lekkim i zdrowym odżywianiem pomogą mi schudnąć, zbudować mięśnie i utrzymać dobrą kondycję.
 
3. Zdrowe odżywianie - od 2 dni gotujemy lekko, zdrowo i smacznie. Nie ma podjadania, bo nie mam już takiej ochoty. Czuję się już lżej, lepiej i nie jestem senna po posiłkach. Mamy zamiar ustalić sobie tygodniowe, miesięczne menu aby trzymać się wyznaczonych celów. Oczywiście zakupy tylko żywności nieprzetworzonej.
 
4. Zdrowy sen - chciałabym kłaść się spać najpóźniej o 22 tak by przespać 7-8 godzin. Taki sen pozwoli odpocząć ciału, odstresować się i wstać rano pełna sił.
 
5. Picie około 3 litrów wody dziennie - pomoże mi to nawodnić organizm, wypłukać toksyny i pomoże schudnąć.
 
6. Czytanie książek - przywiozłam kilka nowych książek i czasopism (Women's Health, Zwierciadło) z Polski także każdą wolną chwilę, np. w pociągu, przeznaczam na zaczytywanie się. Chciałabym w tym miesiącu przeczytać przynajmniej 2 książki.
 
7. Podróżowanie - mamy lato i to świetny czas na wyjazdy, spacery, wycieczki. Trzeba tylko przygotować jakiś mały posiłek, zabrać butelkę wody i wygodne buty. A gdzie wyruszyć? Przed siebie!
 
8. Relaks w formie sportu - basen obok domu i korzystanie z kortu tenisowego to świetne metody na odstresowanie. W wodzie można się rozluźnić w przyjemnej wodzie, a podczas gry w tenisa wyszaleć podczas odbić piłki.
 
9. Relaks w domu - domowe spa podczas lata to chyba już konieczność. Duża powierzchnia ciała jest wystawiana na słońce, wiatr i szkodliwe zanieczyszczenia. Maseczki na włosy i twarz, domowe peelingi.
 
10. Randkowanie - szybka kawa po pracy, albo zamiast kawy shake lub wegańskie lody. Ale nic tak nie relaksuje, uszczęśliwia i motywuje jak spędzanie każdej wspaniałej chwili ze sobą.


 
 
A czy Wy postawiliście sobie już jakieś cele na ten miesiąc? Jeśli nie to nie traćcie czasu.
 
Pozdrawiam,

6 komentarzy:

 1. To bardzo dobry pomysł by co miesiąc ustawiać sobie cele. Z pewnością spróbuje z moim rozwojowym zeszytem :)

  Powodzenia przy realizacji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, to bardzo pomaga w dążeniu do ich spełnienia, realizacji. szczególnie gdy przedstawiam Wam je na blogu. Czasem aż głupio ich nie robić gdy wszyscy o niech wiedzą i mogą się zapytać "I jak tam ci idzie z ćwiczeniami i z piciem wody?"... :)

   Usuń
 2. Mój cel na ten miesiąc to korzystanie z lata, bo lipiec przeciekł mi przez palce przez dużą ilość pracy. Twój plan bardzo mi się podoba, w sumie mogę powiedzieć, że mój jest podobny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O jak fajnie, że ktoś ma podobne plany co ja. Mi również lipiec przeleciał. 3mam kciuki za odpoczynek i relaks w tym miesiącu :)

   Usuń
 3. Punkt 7 jest najlepszy. Gdy jest lato, ciepło ( temp powyżej 25 stopni) od razu rośnie chęć na wyjazd, wypad, na wyjście z czterech ścian :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to proszę juz wychodzić na dwór. Nie musi to być wycieczka poza miasto. Można pojeździć na rowerze lub wybrać się na nieznane osiedle w mieście, w którym się mieszka.

   Usuń

Dziękuję bardzo za twój komentarz.

xoxo, Basia