piątek, 18 października 2013

5 powodów dlaczego niezależnie od pogody warto jest wyjść na dwór


Spacery są dobre i każdy o tym wie. Gdy tylko pogoda lekko się psuje automatycznie nie chce nam się tego robić. Wolimy zostać w domu, napić się czegoś ciepłego, poczytać książkę, obejrzeć film lub zanurzyć się w ciepłym łóżku. Ale czy ktoś powiedział, że nie można tego robić będąc na dworze (wyjątek to leżenie w łóżku)?


 1. Ruch to zdrowie. Nawet wolny spacer działa cuda. Dotleniamy się, długie spacery utrzymują naszą sylwetkę w dobrym stanie. Podczas wysiłku wydzielają się endorfiny, dzięki którym stajemy się szczęśliwsi i mamy lepszy humor. 


 2. Jak już wiemy ruszanie się dodaje nam energii. Po spacerze mimo, że czujemy się zmęczeni to i tak mamy ochotę na dalszą pracę czy robienie porządków.


3. Każdy spacer, każda chwila spędzona na dworze może przynieść nam pełno inspiracji i zdjęć. Nawet deszcz, śnieżyca czy burza umożliwiają nam zrobienie kilku naprawdę świetnych ujęć. Dlatego zawsze miej ze sobą aparat by w każdej chwili móc pstryknąć fotkę.


4. Zawsze możesz przenieść się z jedzeniem lub piciem na dwór. Robisz obiad w domu dla męża/partnera. Zapakuj i wyjdźcie. Można pójść do parku na piknik lub z kubkiem gorącej kawy na spacer. Na dworze jest mnóstwo wygodnych miejsc: ławka w parku, czasem też ze stolikami, trawnik w ogródku lub w lesie. Wystarczy zabrać koc, ciepłe ubranie lub parasol i żadna pogoda nie popsuje twoich zamiarów odpoczynku na świeżym powietrzu. 


5. Na dwór można zabrać również książkę lub tablet do oglądania filmów i usiąść pod drzewem w ciszy i w spokoju. I poczuć pełen relax.


I pamiętajcie, że ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. Jesteśmy zdolni zrobić wszystko, potrzebne są tylko chęci.
10 komentarzy:

 1. To idę na dwór robić zdjęcia :) Ps. śliczne zdjęcia, zwłaszcza to ostatnie z listkiem leżącym na trawie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję i cieszę się, że chociaż jedną osobę przekonałam do spacerów.

   Usuń
 2. Bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia! i to ostatnie zdanie "I pamiętajcie, że ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. Jesteśmy zdolni zrobić wszystko, potrzebne są tylko chęci." - aż sobie gdzieś zapiszę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziekuje za mile slowa :) zapisz sobie zapisz :)

   Usuń

Dziękuję bardzo za twój komentarz.

xoxo, Basia